Perakende Günleri 17 – Perakende Kazanacak !

By Posted on 0 2 m read 413 views

Her yıl Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen Perakende Günleri bu sene 17. yılını kutluyor.

 

Perakende Günleri nedir ?

Perakende firmalarının deneyimlerini anlattığı, iki gün süren oturumlara ev sahipliği yapıyorlar. Sektörün öncü firmalarından yaptıkları yenilikleri dinliyorsunuz. B2B adı verilen konseptiyle, yurt dışına açılabileceğiniz firmalarla birebir konuşma şansı yakalıyorsunuz.

#PG17

Neler Gördük ?

Perakende Günleri iki gün sürdü. İki gün içinde sektörün önde olan isimleri konuşma yaptı, özellikle doların yükselişine, teknolojinin gelişimine karşı ne yaptıklarını anlattılar. Kendi sektörlerine ne yenilikler kattıkları hakkında bilgi verdiler.

Önemli anlardan söz etmek gerkirse

Perakende Günleri Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi Cem Hakko oldu. Yaşam Boyu Başarı ödülünün birincisini babası Vitali Hakko’nun aldığına değinerek “birçok kez ödül aldım ama bu ödül beni çok heyecanlandırdı” dedi.

Cem Hakko

Simit Sarayı – Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu’nun “ben simitçiyim” diye başladığı alçakgönüllü sunumu mükemmel bir başarı hikayesiydi. Türkiye’den çok artık yurtdışında yer alan bir firma haline gedliklerini ve yurtdışına açılırken tereddüt emtmemeniz gerektiğini, Türkiye’nin en zor pazar olduğunu ifade etti.

Vakko CEO’su Jaklin Güner; doların yükselişi karşısında maliyetlerin yeniden yapılandırılması gerektiği ve günümüzde internetin yükselişiyle araştırma ve geliştirmelerini Vakko olarak internete verdiklerini ancak AVM’leri de imhmal etmediklerini, AVM’lerin dolar bazlı kira alışının sektörü etkilediğinden değindi.

Vakko CEO’su Jaklin Güner

 

Doug Stephens‘ın Amazon.com’u ve geleceğini anlattığı konuşmasında yeni medya olarak gururlandım desem yeridir. Salonda oturan herkese “siz perakendeciler, son yıllarınız çünkü Amazon geliyor” dedi. Amazon’un önümüzdeki yıl Türkiye pazarına geleceğini anlatan Stephens; Amazon’un tüm evlere Alexa saysinde gireceğini ve yapay zekanın artık perakendeciler için kaçırılmayacak bir fırsat olduğundan bahsetti. Yenilikte bulunmayan firmaların geride kalacağına değindi.

Doug Stephens

Ve iki günün sonunda sahneye İlber Ortaylı ve Deniz Ülke Arıboğan çıktılar. Türkiye’nin dili ve ticareti hakkında sohbet gerçekleşti.

İlber Ortaylı ve Deniz Ülke Arıboğan

 

 

 

Firmaların yeniliklerini anlattığı, müşterilerine daha iyi nasıl hizmet verebileceği konuşuldu. İki günün sonunda harika bir etkinlik meydana geldi. Daha nice Perakende Günlerine.

signature

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir