Vikipedi gitti, sen gitme Wikiwand

By Posted on 0 1 m read 29 views

Güzel ülkemin güzel internetinde Vikipedi yasaklı durumda. Vikipedi’ye telefon ve bilgisayardan VPN ile girmek mümkün ancak 7/24 VPN ile dolaşmayanlardansanız Wikiwand tam size göre. Vikipedi’nin ülkemizde yasaklanmasıyla internetten hızlıca bilgiye ulaşıma sekte vuruldu. Eski günlere dönmek için çare Wikiwand.

Bir günde cahil kaldık, BTK’nın kararıyla “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (wikipedia.org) hakkındaki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ‘nın 29/04/2017 tarih ve 490.05.01.2017.-182198 sayılı kararına istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.” dediler. Kısacası ban yedik. Pek tabii bu bizim sana ulaşamamamıza engel olamayacaktı Vikipedi’m. VPN’den, Proxy değişiminden, site linkine 0 eklemeye kadar her şeyi yaptık. Ve sonra Wikiwand geldi. Artık uğraşmadan Vikipedi’ye girer gibi girebileceğimiz bir platform var.

Wikiwand Vikipedi'nin yeni yüzü
Wikiwand Ana Sayfası, sol üst köşeden arama yapabiliyorsunuz

Wikiwand ile hem görsel açıdan daha güzel bir Vikipedia deneyimi yaşayacaksınız hem de extra uygulama yüklemenize gerek kalmayacak.

Wikwand.com sitesi üzerinden Vikipedi

Wikiwand’da görsellik daha ön planda. Mobil ve PC’ler için ekstra bir şey indirmeye ihtiyaç yok, kendi sitesinin içinden Vikipedi araması yapabiliyor. Artı olarak Firefox ve Chrome için eklentisi var, bu sayede Vikipedi linkine tıkladığınızda otomatik olarak Wikiwand üzerinden size siteyi açıyor.

signature

Share this article

No Comments Yet.

What do you think?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir